Sešel se rok s rokem a opět se povedlo zorganizovat další dobrovolnickou výpravu do ekvádorské džungle. Vyrazíme v druhé polovině září!

Cesta je určena v prvé řadě těm, kdo chtějí pomoci místní komunitě a přidat svou ruku k dílu. Je to ovšem ale i skvělá příležitost si aktivně odpočinout od ruchu běžného života a té „naší“ civilizace, i poznat krásu Amazonie skutečně zblízka. Pokud vás cesta láká a jste alespoň trochu dobrodružného založení, je tato forma jedinečnou příležitostí, jak zakusit každodenní život v džungli docela jinak, než jako turista.

Termín / 20.9.2015 – 5.10.2015
Počáteční datum je dnem srazu ve městě Tena a konečné je rozloučení na témže místě. Do Ekvádoru, resp. do Teny, se účastníci přepraví na vlastní náklady a sami si zajistí letenku. Pro případ potřeby noclehu v Teně, doporučujeme hostel Limon Cocha, www.hostallimoncocha.com.  Nachází se nedaleko autobusového nádraží a supermaketu Tia. Ubytování stojí 8 – 10 USD, které není v ceně v ceně programu.

Cena
Cena pobytu je 880 USD, přičemž tato částka zahrnuje jednoduché ubytování, přejezdy v rámci pobytu, průvodce a dvě ceremonie s léčivými rostlinami /s ayahuascou a tabákem/. Cena nezahrnuje jídlo, které si bude skupina připravovat samostatně ze surovin nakoupených ve městě a opatřených v džungli. Počítejte s částkou cca 200 USD, kterou si s sebou vezměte.

Účel a průběh pobytu
Jde o druhou cestu tohoto druhu, kterou občasné sdružení Život postaru pořádá a je určena pro skupinu cca 8-12 lidí. Jejím smyslem je podpora činnosti os Život postaru v Ekvádoru. Pobyt je určen lidem, kteří mají skutečnou motivaci v pralese pomoci konkrétní praktickou činností. Je potřeba být ve výborné fyzické i duševní kondici, protože práce v podmínkách pralesa a neznámém prostředí je pro nás Evropany náročná.
Skupinu čeká práce na pozemcích os Život postaru tj. vysazování stromů či léčivých rostlin, opravy domu, čištění džungle a pomoc místním indiánům s čím bude aktuálně potřeba a příprava rostlinné medicíny. “Pracovní doba” bude zhruba půl dne, zbývající čas bude odpočinkový případně prouzkoumáme blízké okolí. Během pobytu strávíte jednu noc na energeticky silném místě, kaskádách, Wayusa Yaku a navštívíte další zajímavá místa dle dohody na místě.

Těšíme se na všechny dobrodruhy a veselé kamarády /dodáváme, že “do deště“, protože v deštném pralese prší často, třeba i několik dní v kuse…:-)/

Uvedný plán je orientační a bude se utvářet na místě podle momentální situace, potřeb a přání skupiny. Pokud cítíte, že vás tato cesta volá a chcete se zúčastnit, ozvěte se nám co nejdřív.
V galerii na FB najdete pár fotografií z průběhu minulé výpravy.

Kontakt
Bližší informace poskytne rukukawsay@gmail.com– pokud se nedovoláte, napište email s heslem „zajemce o cestu“ a ozve se Vám zpět.